Wskazówki odnośnie treści sprawozdania
W sprawozdaniu proszę przeanalizować wyłącznie dane dla przygotowanego przez siebie przykładu! Proszę wziąć pod uwagę zarówno wyniki zbiorcze (zagregowane) jak i indywidualne wszystkich obserwatorów.
W sprawozdaniu należy przedstawić problem, który został postawiony oglądającym i zreferować kwestię którą chcieli Państwo zbadać. W treści trzeba szczególnie zwrócić uwagę na wnioski, które płyną z wiedzy którą pozyskaliśmy na temat sposobu oglądania obrazu przez badane osoby: np. nawyki, sposoby poszukiwania oraz ich możliwe przyczyny. Pomocne w interpretacji mogą być m.in.:
- rozłożenie mocnych punktów wskazane przez mapę cieplną,
- fakt nie przyciągania uwagi przez niektóre części obrazu wskazany przez focus mapę,
- charakterystyczne ścieżki poszukiwania dające się wyróżnić na mapach fiksacji poszczególnych obserwatorów,
- kolejność, w jakiej obserwatorzy oglądali obraz: warto choćby zwrócić uwagę gdzie zwykle padają pierwsze fiksacje,
- czas fiksacji w poszczególnych miejscach (estymowany na podstawie indywidualnych map fiksacji lub odczytany z plików z danymi o fiksacjach).
Sposób interpretacji danych jest ściśle powiązany z konkretnym zadaniem i zagadnieniem, które chcą Państwo zbadać. Dlatego ciężko byłoby dać jednoznaczny przepis na analizę i wyciągnięcie wniosków. Sugeruję więc podejść do sprawy w sposób kreatywny i zabawić się w badacza, który staje przed zupełnie nowym, abstrakcyjnym problemem i szuka wszelkich możliwych poszlak.
Oczekiwania objętość sprawozdania (wyłączając obrazki): 2-3 strony A4.
Osoby zainteresowane szczegółową analizą mogą znaleźć opis danych numerycznych zawartych w plikach *.csv w dokumentacji dołączonej do danych. Dokument ten jest fragmentem Podręcznika Użytkownika oprogramowania, które posłużyło do przeprowadzenia badania.
Raport w formacie PDF należy przesłać na adres e-mail: bartosz@bazyluk.net.